2023 წლის 4 ოქტომბერს 11:00 საათზე საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოს პლენუმი არსებითად განიხილავს კონსტიტუციურ წარდგინებას საქართველოს პარლამენტის წევრების: ირაკლი კობახიძის, შალვა პაპუაშვილის, მამუკა მდინარაძის და სხვების (სულ 80 წევრი) საქართველოს პრეზიდენტის იმპიჩმენტის თაობაზე. (რეგისტ...
2023 წლის 3 ოქტომბერს 12:00 საათზე საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოს პლენუმი არსებითად განიხილავს კონსტიტუციურ წარდგინებას საქართველოს პარლამენტის წევრების: ირაკლი კობახიძის, შალვა პაპუაშვილის, მამუკა მდინარაძის და სხვების (სულ 80 წევრი) საქართველოს პრეზიდენტის იმპიჩმენტის თაობაზე. (რეგისტ...
გაგრძელებაააიპ „ერთობა 2013“ საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ
2023 წლის 27 ივლისს 12:00 საათზე საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოში გაიმართება პირველი კოლეგიის არსებითი განხილვის სხდომა საქმეზე ა(ა)იპ ,,ერთობა 2013" საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ(რეგისტრაციის ნომერი N1462).
გაგრძელებაგიორგი ბარელაძე საქართველოს პარლამენტის წინაარმდეგ
2023 წლის 7 ივლისს 12:00 საათზე საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოში გაიმართება მეორე კოლეგიის არსებითი განხილვის სხდომა საქმეზე გიორგი ბარელაძე საქართველოს პარლამენტის წინაარმდეგ (რეგისტრაციის N1740).
გაგრძელებაიბრაჰიმ მუხტაროვი საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ
2023 წლის 6 ივლისს 12:00 საათზე საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოში გაიმართება მეორე კოლეგიის არსებითი განხილვის სხდომა საქმეზე იბრაჰიმ მუხტაროვი საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ (რეგისტრაციის N1592).
2023 წლის 5 ივლისს 12:00 საათზე საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოში გაიმართება მეორე კოლეგიის არსებითი განხილვის სხდომა საქმეზე იბრაჰიმ მუხტაროვი საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ (რეგისტრაციის N1592).
გაგრძელებაეკატერინე კიკნაძე საქართველოს კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს წინააღმდეგ
2023 წლის 4 ივლისს 12:00 საათზე საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოში გაიმართება მეორე კოლეგიის განმწესრიგებელი სხდომა საქმეზე ეკატერინე კიკნაძე საქართველოს კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს წინააღმდეგ (რეგისტრაქციის N1714)
გაგრძელებალევან ყანდორელაშვილი საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ
2023 წლის 30 ივნისს 12:00 საათზესაქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოში გაიმართება პირველი კოლეგიის არსებითი განხილვის სხდომა საქმეზე ლევან ყანდორელაშვილი საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ (1735).
გაგრძელებათენგიზ ორჯონიკიძე საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ
2023 წლის 29 ივნისს 12:00 საათზესაქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოში გაიმართება პირველი კოლეგიის არსებითი განხილვის სხდომა საქმეზე თენგიზ ორჯონიკიძე საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ (1655).
გაგრძელებაგიორგი ფუტკარაძე საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ
2023 წლის 15 ივნისს 12:00 საათზე საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოში გაიმართება პირველი კოლეგიის არსებითი განხილვის სხდომა საქმეზე გიორგი ფუტკარაძე საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ (რეგისტრაციის N1597).
გაგრძელებასაქართველოს სახალხო დამცველი საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ
2023 წლის 14 ივნისს 12:00 საათზე საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოში გაიმართება პირველი კოლეგიის არსებითი განხილვის სხდომა საქმეზე საქართველოს სახალხო დამცველი საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ (რეგისტრაციის N 1737).
გაგრძელებასაქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ
2023 წლის 9 ივნისს 12:00 საათზე საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოში გაიმართება მეორე კოლეგიის არსებითი განხილვის სხდომა საქმეზე საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ (რეგისტრაციის N1712).
2023 წლის 8 ივნისს 12:00 საათზე საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოში გაიმართება მეორე კოლეგიის არსებითი განხილვის სხდომა საქმეზე საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ (რეგისტრაციის N1712).
გაგრძელებადავით გუგეშაშვილი და დავით ჩაჩუა საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ
2023 წლის 7 ივნისს 12:00 საათზე საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოში გაიმართება მეორე კოლეგიის არსებითი განხილვის სხდომა საქმეზე "დავით გუგეშაშვილი და დავით ჩაჩუა საქართველოს პარლამენტის წინააღმდეგ" (რეგისტრაციის N1703).
გაგრძელებადავით ღონიაშვილი საქართველოს პარლამენტის და საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის წინააღმდეგ
2023 წლის 11 მაისს 12:30 საათზე საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოში გაიმართება მეორე კოლეგიის არსებითი განხილვის სხდომა საქმეზე დავით ღონიაშვილი საქართველოს პარლამენტისა და საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის წინააღმდეგ (რეგისტრაციის N1585,1590).